Elektromontáže - Katódová ochrana - Verejné osvetlenie - Centrálne vysávanie - Korózny prieskum

Centrálne vysávanie

 

Systém centrálného vysávania - jednoduchý na inštaláciu i použitie

Centrálne vysávače Cyclovac

Pozostáva zo sacieho agregátu (1) ktorý je zvyčajne umiestnený v garáži, suteréne alebo technickej miestnosti a potrubných rozvodov (5) centrálneho vysávania ukončených sacími zásuvkami (3) - prípojnými miestami pre vysávaciu hadicu. Sacie zásuvky sa umiestňujú strategicky tak, aby s jedného miesta bolo možné vysávanie viacerých miestností. Takéto miesta sú obyčajne chodby, haly a pod. Ďalšími alternatívami zásuviek sú Vacpan (4) - kuchynská štrbinová zásuvka, Vacpan 2 - kombinácia klasickej zásuvky na hadicu s lištou umožňujúcou odsávanie metlou nametenej nečistoty od podlahy (zvyčajne sa využíva v blízkosti krbu alebo na chodbách).

Ďalším koncovým zariadením je VROOM - zabudovateľný box so samonavíjacou hadicou do skrinky kuchynskej linky a pod..., DRAWERVAC - sacia zásuvka na odsávanie omrviniek a nečistôt z pracovnej dosky skrytá v šuplíku. Jedinečnosťou značkou centrálnych vysavčov CYCLOVAC je systém skrytej hadice HIDE A HOSE (2), kde celá hadica je skrytá v potrubí centrálneho vysávania. Po otvorení zásuvky vytiahnutím potrebnej dĺžky hadice zaistíme hadicu v zásuvke, zapneme sanie a vysávame. Nakoniec odistením hadice v zásuvke podtlak vsaje hadicu do potrubných rozvodov, resp. zásuvky. Vypnutím vypínača sa agregát zastaví.

Sytém HIDE A HOSE vyžaduje špeciálne konštrukčné potrubné prvky a mimoriadne optimalizované trasy potrubných rozvodov. Odmenou za zvýšené náklady je ešte lepší komfort vysávania a odpadá priestor na skladovanie hadice.

Aký zmysel má inštalácia centrálneho vysávača?

Hlavná výhoda centrálneho vysávania spočíva v princípe jeho činnosti, t.j. centrálny vysávač iba odsáva nečistoty cez pevne zabudovaný potrubný rozvod do zbernej nádoby agregátu bez vírenia vzduchu v miestnosti.  Vzduch  zbavený nečistoty t.j. vzduch ktorý nám naše tradičné vysávače fúkajú späť do miestnosti centrálny vysávač vyfukuje cez výfukovú klapku do vonkajšieho prostredia. Tradičné vysávače ktoré môžu mať teoreticky 99,9.. % účinnosť zachytávania prachových častíc, ale prefiltrovaný vzduch vracajú späť do miestnosti zvíria týmto vratným vzduchom prachové častice ktoré zostanú víriť v priestore. Tento zvírený prach je obtiažne dostať zo vzduchu. Ďalšou výhodou je ľahšia manipulácia s ľahkou hadicou ktorá aj pri svojej štandardnej dĺžke okolo 9m po rozvinutí ľahko nasleduje Vaše kroky. Skutočnosťou že nemusíte dávať pozor aby ste bežným vysávačom neobili rohy miestností, zárubne či nábytku, ušetríte množstvo času, takže upratovanie centrálnym vysávačom Vám ušetrí min. 30% času. Za tento ušetrený čas sa Vám Vaša manželka môže o to viac venovať. Tiež minimálna hlučnosť ktorá vychádza z umiestnenia agregátu mimo obytný priestor je prínosom ktorý ocenia spolubývajúci, a tiež návštevníci penziónov a hotelov, kde časť hostí spí pritom ako upratovačka vysáva susednú izbu. 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Elcor s.r.o. Scherffelová 1371/14
Poprad
058 01

IČO: 36 456 349
DIČ: SK 202 001 7736

OR Okr. Súdu Prešov, Oddiel Sro, vložka 11253/P
tel a fax +421 52 77 67 716